
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Length | 600 µm |
| Width | 304.8 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0201 |
| Case Code (Metric) | 0603 |
| Height | 300 µm |
| Depth | 300 µm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Impedance | 33 Ω |
| Self Resonant Frequency | 100 MHz |
| Current Rating | 500 mA |
| DC Resistance (DCR) | 70 mΩ |
| Max Current Rating | 1 A |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Active |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | 125 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0201 |
| halogen free status | Halogen Free |
| Number of Lines | 1 |
| size width | 300 µm |
| size length | 600 µm |
| size height | 300 µm |
| case package si | 0603 |
| Max DC Current | 1 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Max Length | 630 µm |
| Max Width | 330 µm |
| Min Length | 570 µm |
| Min Width | 270 µm |
| Max Thickness | 330 µm |
| Min Thickness | 270 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
